Aktualności

Sprawdź co działo się w naszej jednostce, w ostatnim czasie...

23/03/2021
W ramach programu ORLEN dla Strażaków realizowanego przez Fundację ORLEN, Ochotnicza Straż Pożarna w Bachowicach otrzymała darowiznę wysokości 80 000,00 zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Pozyskana darowizna przeznaczona została na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Samochód marki Volvo FL 280, którego wartość całkowita wyniosła 871 058,00 zł posiada kompletne wyposażenie, niezbędne do wszelkich działań ratowniczo-gaśniczych. Volvo zastąpi wysłużonego już 40-letniego Mercedesa, użytkowanego w jednostce od 2005 roku. Zakupiony samochód to dowód uznania dla jednostki OSP Bachowice, a także podejmowanych przez jednostkę działań związanych z ratowaniem mienia oraz życia mieszkańców.

31/12/2020
NOWY CIĘŻKI SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY 559[K]52 GCBA 3/16 VOLVO FL/BOCAR 4X4

Zbliża się koniec roku 2020, roku bez wątpienia trudnego oraz zaskakującego.

Mimo trudności oraz sytuacji związanej z pandemią COVID-19 nasza jednostka ma jednak powody do radości!

24 listopada przywitaliśmy długo wyczekiwany fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Przywitanie chodź symboliczne i obarczone obostrzeniami związanymi z pandemią było dla nas wyjątkowe. Dziękujemy zaprzyjaźnionym jednostkom OSP z Gminy Spytkowice, które w wyjątkowej eskorcie dostarczyły nowy wóz pod naszą remizę.

Zakupiony wóz bojowy to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu VOLVO FL 280 zabudowany przez firmę BOCAR z Korwinowa koło Częstochowy. Pojazd o mocy 285 KM z napędem 4×4, blokadą mostów oraz automatyczną 6-stopniową skrzynią biegów posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów i 300 litrów środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę. Samochód jest w stanie zmieścić 6 osobowy zastęp ratowników.

Nowe Volvo od 4 grudnia zastąpiło w podziale bojowym i przejęło oznaczenie operacyjne po wysłużonym już 40 letnim MERCEDESIE, który w naszej jednostce służył od 2005 roku.

„Warto mieć dobrych ludzi wokół siebie!” – słowami Wójta Gminy Spytkowice P. Mariusza Krystiana, chcemy zaznaczyć, że sukces ten ma wielu ojców, jednym z nich jest właśnie Pan Wójt, który wraz z członkami zarządu naszego OSP zainicjował i dał nadzieje na pozyskanie nowego samochodu. Chcemy podziękować mieszkańcom Bachowic oraz wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia niedawno będącego dla nas tylko i wyłącznie marzeniem.

Dziękujemy!
Niech rok 2021 będzie jedynie lepszy, aniżeli ten poprzedni!

22/11/2020

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Nie chcieliśmy zapeszać, wiec dopiero teraz przekazujemy Wam ten wspaniały fakt!

Mikołaj odwiedzi nas w tym roku trochę wcześniej!
Już w najbliższy wtorek(24.11) między godziną 16.00 a 17.00 do naszej jednostki przyjedzie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy

Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców oraz sympatyków straży na symboliczne przywitanie!
Pamietajmy jednak o panującej sytuacji epidemicznej i zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych