Menu
Strona główna Historia Sprzęt Galeria Zarząd OSP Członkowie Statut OSP KSRG Pomocne linki Kontakt
Pożar sadzy w Kominie
5 maja 2016
dodano przez: admin

W dniu 03.05.2016 ok godziny 19.40 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru sadzy w kominie w domu rodzinnym w miejscowości Ryczów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczęto działania mające na celu ugaszeniu płonących i niebezpiecznie rozgrzanych plastrów sadzy znajdujących się w kominie. Wybrano zawartość pieca oraz ugaszono sadze przez wdrożenie gaśnicy proszkowej od strony paleniska pieca. Skorzystano również z wyciora kominiarskiego. Temperatura komina była na bieżąco monitorowana za pomocą kamery termowizyjnej. Po całkowitym ugaszeniu sadzy, działania zakończono.

Pojazd: GBA Mercedes
Tomasz Kurdziel(kierowca), Tadeusz Dębski(dowódca), Bartłomiej Stańczyk, Dariusz Dębski, Edward Głąb, Andrzej Balonek, Gabriel Dębski

W działaniach brały udział:
JRG Wadowice

OSP Ryczów

OSP Bachowice