Menu
Strona główna Historia Sprzęt Galeria Zarząd OSP Członkowie Statut OSP KSRG Pomocne linki Kontakt
Dzień Strażaka 2016 OSP Bachowice
8 maja 2016
dodano przez: admin

7 maja 2016 roku w naszej remizie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęto od przemarszu do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach, gdzie odbyła się msza święta w intencji strażaków.

 

Po powrocie do jednostki przeprowadzono apel. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz część starszych druhów złożyła ślubowanie na sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachowicach. Po ślubowaniu nastąpiło rozdanie legitymacji członkowskich OSP.

Kolejnym punktem apelu było wręczenie odznaczeń.

Uchwałą  Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. Małopolskiego  dh Morek Mariusz s.Jerzego oraz dh Bobak Marci s. Antoniego zostali odznaczeni  Srebrnym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa

Uchwałą  Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego w Wadowicach  dh Bartłomiej Stańczyk  s. Władysława oraz Bartłomiej Janik s.Jerzego zostali odznaczeni  Odznaką Strażak Wzorowy

 

 

Po części oficjalnej, wszystkich zebranych druhów oraz gości zaproszono do poczęstunku.